גגן הינו, כמשתמע, אדם המתקין גגות. הגגן הוא עובד אשר תפקידו העיקרי לכסות גגות חדשים או ישנים בחומרי קירוי לא מתכתיים, כאשר הדוגמה העיקרית היא על ידי רעפים.

תחומי העיסוק של הגגן

לגגן תחומי עיסוק רבים, כאשר העיקריים ביניהם והנובעים משמו הם התקנת ותיקון גגות. מעבר לכך הגגן עוסק בחיזוק ותחזוקה של גגות, והוא אף אחראי על בניית והתקנת חלקי הגג. בנוסף, הגגן דואג להתקנת חומרי בידוד עבור קור, חום, רעש ומים ואף יכול לאתר ולתקן נזילות בגג. לעיתים הוא גם מפרק גגות ישנים באופן חלקי או מלא, ומסלק פסולת ושברים מהגג. כמו כן, בשל הידע הרב שלו הוא כשיר לתת ייעוץ מקצועי בנושא גגות, במיוחד בכל הקשור לגגות רעפים. מלבד זאת, הגגן עוסק בהתקנת, הרכבת ותיקון מרכיבים מתכתיים בגג, כדוגמת המרזב ואף עוסק בהרחקת יונים.

מתי יש צורך בגגן?

נרצה לקרוא לגגן בכל מקרה בו אנו זקוקים לאחד מהשירותים שהוא יכול לספק. בין היתר, נקרא לו כאשר אנו רוצים לשפץ את הבית או את הגג או לחלופין להחליף את הגג לגמרי. בנוסף, נקרא לו כאשר מתגלה תקלה בגג או כאשר יש צורך בבידוד מכל סוג שהוא (בידוד נגד קור, חום, רעש או מים). יתרה מכך, בעת בניית בית ניתן להיעזר בגגן על מנת לקבל חוות דעת על איכות של רעפים שונים והצורך בהחלפת רעפים במידה ומדובר בגג קיים. ולבסוף, בכל מקרה בו מתגלה נזילה או שיש צורך בהצללה, רצוי לפנות לגגן מקצועי לקבלת שירות.

צרו קשר עכשיו ויועץ איטום מומחה, ניסים הררי יחזור אליכם

  מקומות תעסוקה של גגן

  הגגן יכול לעבוד בתעשיית הבנייה ובכל הקשור לתחזוקת ותיקון מבנים, גם באופן עצמאי לגמרי. לרוב, עיסוק הגגן הוא עיסוק של אדם עצמאי. הוא מיומן לעבוד בכל סוגי הבתים והגגות שהם, החל מסוגי הגגות השונים: ישר, משופע או מקומר, וכלה בסוגי הבתים השונים: ישנים, חדשים או משופצים. בנוסף, מלבד בתים פרטיים, יכול הגגן לספק שירות לבניינים. במילים אחרות, בכל מקום בו יש גג (שזה כנראה בכל בית שהוא), הגגן יכול לעבוד ולספק את שירותיו. 

  עלויות

  הגגן גובה עלויות בהתאם לפרמטרים שונים, כך שכל מחיר מתייחס תחילה לסוג העבודה. חלקם מתייחסים לשטח העבודה, לכמות וסוג החומר שבו משתמשים, לגודל העבודה, למחיר החומרים או אפילו למשקל הגג. המחירים לרוב נעים בין 50 שקלים ועד 300 שקלים. ישנן עבודות ספורות שעלותן גבוהה מאוד ומגיעה גם עד 5000 שקלים, כאשר עלות החומרים כלולה במחיר.

  משך עבודתו של הגגן

  משך העבודה של הגגן משתנה בהתאם לסוג העבודה הדרושה לגג ולעונה. במידה והעבודה מתבצעת בחורף, העבודה צפויה להמשך זמן רב יותר מאשר בקיץ. אולם, מרבית העבודות לא אורכות זמן רב, וצפויות להמשך בין מספר ימים לשבוע.

  צרו קשר עכשיו ויועץ איטום מומחה, ניסים הררי יחזור אליכם

   חזרה לרשימה