לפעמים, תהליך איטום מחדש של גג בשלמותו אינו נחוץ ויהווה בזבוז של אנרגיה ומשאבים ויהווה נטל כלכלי שאינו הכרחי עבור דרי הבית או הביניין. 

במקרים כאלו, בהם מדובר בבעיה נקודתית בגג עם איטום שמיש מעבר לאזור הפגוע, ניתן להסתפק בעבודת תיקון פשוטה. בתלות באיזה גג מדובר – גג חשוף, גג רעפים או גג מרוצף, ישנן אפשרויות שונות לתיקון הדליפה או הסדק בטווח מחירים רחב, עם זמני טיפול מגוונים. למשל, במקרה של הצטברות נוזלים מתחת ליריעה ביטומנית המשמשת לאיטום הגג כולו, ניתן לייבש את אזור הצטברות הנוזלים ולתקן את אזור היריעה הפגוע מבלי להחליף את כל יריעת האיטום, או את כל הגג. 

תיקון מוחלט של איטום הגג נעשה במצב בו חומר האיטום הדרדר למצב אנוש, והחלפתו הינה הפתרון היחיד. במקרים בהם ניתן להסתפק בתיקון הגג בלבד, יש לבחון כמה קריטריונים: 

 • מה חומרת המצב? האם מדובר בדליפה אחת או שתיים עם מקורות ברורים, שניתן יהיה לתקן בקלות ובמהירות באופן עצמאי או בעזרת בעל מקצוע? אם מדובר בהחלפת בלטה בגג מרוצף, או שמדובר בריצוף מרוסק לחלוטין הדורש החלפת מרצפות בנוסף, ישנה השפעה של כמות העבודה הצפויה על הבחירה בין לתקן ולהחליף את האיטום. 
 • מה אפשרויות התיקון לגג? האם מדובר באיטום שנוצר על ידי חומר קל להשגה ולשימוש, כמו יריעות ביטומניות וזפת בגגות חשופים, או שמא מדובר בחומר שאינו נפוץ בשימוש בארץ וידרוש בעל מקצוע מיועד? עבודות תיקון שאינם תואמות את שאר האיטום עלולות ליצור בעיות באיטום בהמשך הדרך. 
 •  מהו אורך החיים של האיטום הקיים? האם מדובר באיטום שנעשה בצורה איכותית, או בכזה הדורש החלפה מכיוון שאינו תקני ואינו עומד להחזיק את העונות הקרובות, הן מבחינת השמש החזקה והן מבחינת עונת הגשמים? במקרים מסויימים, דליפות ותקלות באיטום הן כתוצאה מעבודה בעייתית באיטום הגג בעבר, והחלפת האיטום יכולה להיות עדיפה ומשתלמת בטווח הארוך. 

צרו קשר עכשיו ויועץ איטום מומחה, ניסים הררי יחזור אליכם

  אחרי לקיחת כל הקריטריונים האלו בחשבון, ניתן לראות האם תיקון הגג הינו האופציה הרלוונטית ביותר עבור הבעיה. 

  יכול להיות שהצורך האמיתי אינו רק בתיקון האיטום אלא בתיקון תשתיות הגג עצמן, לפני פעולת האיטום מחדש שתהיה נחוצה במקרה של תשתיות הרוסות. תיקון של חומר הבניה עצמו של הבית או הביניין – בטון שבור באזורים מסויימים, סדקים בגג עצמו, צנרת ומרזבים שבורים – כל אלו מהווים גורמי סיכון לכך שהאיטום, גם אם התבצע בצורה הטובה ביותר, אינו יחזיק כמו שצריך. יש לוודא כי תשתית הגג עצמה אינה זו הגורמת לבעיות השונות בעקבותיהן נדרש התיקון. חלק מהתיקונים הללו יכולים להתבצע בידי אותו בעל המקצוע הנקרא לתקן את בעיות האיטום, אך עבור בעיות תשתית רציניות יש לקרוא לבעל מקצוע המוסמך לטפל בהן ספציפית. 

  כל עוד תשתיות הגג עצמן במצב המאפשר לאטום אותו בצורה שיכולה להשתמר לאורך הזמן הנחוץ והנכון לשיטת עבודת האיטום המתבצעת, והבעיה הספציפית הינה משהו נקודתי שניתן לטפל בו על ידי תיקון מדוייק – בעיות כמו דליפה ממוקדת שניתן למצוא את מקורה בקלות, הצטברות מים בנקודה ספציפית תחת יריעה או סדק באיטום הגג הינן כמה מהדוגמאות הרבות לתיקונים נקודתיים אותם ניתן לבצע ללא צורך באיטום מחדש של כל הגג. 

  צרו קשר עכשיו ויועץ איטום מומחה, ניסים הררי יחזור אליכם