שאלה – מתי כדאי לבצע עבודות איטום?

תשובה – עבודות איטום כדאי לבצע בחודשי הקיץ כי בחורף ובגשם איטום הגגות נחשבת למלאכה מסובכת. עם זאת, כדאי לבצע בדיקה מקיפה של הגג באמצעות יועץ איטום לפני תחילת עונת הגשמים, כלומר באזור הסתיו. הסיבה לכך פשוטה – זו ההזדמנות שלכם לבצע תיקונים נקודתיים בחורים ובסדקים בגג ולהיות מוכנים לגשמים. בנוסף, אתם חוסכים כסף פעמיים: גם חוסכים תשלום על תיקון נזקים מהנזילה וגם מנצלים את הקיץ שנחשבת לעונה הזולה. ממש להקדים תרופה למכה ואיטום לנזילה.

שאלה – איזה עבודת איטום מתאימה לגג שלי?

תשובה – איטום הגגות נעשה בהתאם לסוג הגג ורק יועצי איטום יוכלו לתת לך תשובה מוסמכת, כלומר יתאימו את האיטום לגג שלך. ככלל יש 3 שיטות שונות לאיטום גגות:

  • זיפות – שיטת איטום זו נחשבת לזולה ולמיושנת מכולן, אך הודות לעובדה שהיא עושה שימוש בזפת איכותי – היא מצריכה רמה גבוהה של ידע וניסיון רב.  המשמעות היא שנדרש לשכור את שירותי של בעל מקצוע מקצועי ולא להתפשר
  • יריעות ביטומניות- שיטה זו מתאימה לגגות מרוצפים, לגגות בטון או בטקל והיא מסובכת יותר. בשיטה זו מניחים על כל שטח הגג שתי שכבות של יריעות ביטומניות (יריעות איטום חזקות) ועליהן שכבה של אגרנט לבן- מה שמבטיח איטום מצד אחד והגנה מחום השמש הישראלית היוקדת כל השנה מצד שני.
  • איטום בהתזה – שיטה זו מתאימה לגגות שלא דורכים עליהם כי פה נעשה שימוש בחומרים פולימריים לבנים – מה שאומר שאם אינם פולטים חום או חומרים רעילים ומתאימים לשימוש במהלך כל השנה. חומרים אלו אמנם נמרחים על הגג כמו זפת בשיטת האיטום הראשונה, אבל אחיזתם בגג יחסית חלשה.

חשוב לזכור ששימוש בשיטת איטום אחת לעיתים מנוגדת לשיטת איטום אחרת. המשמעות היא שאם למשל אטמת את הגג באמצעות יריעות פולימריות בעבר – לא תוכל לאטום אותו בעתיד בשיטת איטום בהתזה. וכמובן שגם להיפך זה נכון, כך שיותר ממומלץ לעשות שימוש בשירותיו של יועץ איטום. למעשה זה אפילו חובה כי רק תוכלו להבטיח שהגג שלך לא ידלוף החורף.