תגיות: 

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #777
   עומר
   אורח

   מהם המאפיינים הייחודיים של איטום מרתפים? וכיצד ניתן לבצע איטום של חלל מרתף?

  • #778

   מרתפים נחשבים לאחד החללים הקשים ביותר לאיטום, הודות למאפיינים הייחודיים שלהם. היות ומדובר בתחום הדורש מיומנות רבה וידע, לפני כל ביצוע עבודת איטום מרתף היינו מציעים לכם לפנות לייעוץ איטום מגורם מוסמך והנה כל הסיבות מדוע כדאי לכם לעשות זאת!

   מהם אותם מאפיינים ייחודיים של מרתפים?

   מרתפים הם מטבע הדברים חללים הנמצאים בקומה מאוד נמוכה ולכן הם חשופים לבליה הנגרמת מלחות האדמה הפוגעת בקירות המרתף מבחוץ. מלבד זאת, מרתפים שלא מאווררים כראוי, עלולים לצבור לחות גם מהצד הפנימי של הקירות, דבר שיכול גם לגרום לחדירת מים לקירות במשך הזמן. במילים אחרות, מרתפים הם בעלי פוטנציאל גבוה לחדירת לחות מכיוונים שונים ויש להגן עליהם על ידי איטום מותאם ויעיל במיוחד.

   כיצד ניתן לבצע איטום של חלל מרתף?

   כשמדובר במבנה חדש, רצוי מאוד לדאוג לאיטום חיצוני של המרתף בעזרת יריעות ביטומניות ו\או עיטוף החלק החיצוני בעזרת חומרים שונים שנועדו ליצור שכבת מגן חזקה ועמידה. בנוסף, בין אם ניתן לבצע איטום חיצוני ובין אם לא, רצוי לבצע גם איטום מן הצד הפנימי, הכולל התזה של חומרים שונים ועמידים שנועדו ליצור שכבת הגנה. מעבר לכך, רצוי להגן על הקירות הפנימיים על ידי שכבת מגן נוספת, כמו צבעי קיר מיוחדים ועוד. בכל מקרה, כשמדובר במבנה קיים, בכל סוג של איטום מרתף יש לבדוק אילו סדקים או חורים קיימים בקירות ולמלא אותם בבטון לפני ביצוע עבודת האיטום.

   • #779
    עומר
    אורח

    מהי חשיבותו של יועץ האיטום לאיטום מרתפים?

    • #781

     יועץ איטום הינו איש מקצוע חיוני לכל עבודת איטום, אולם כשמדובר במקרים מאתגרים כמו איטום מרתף, עבודתו של יועץ האיטום נדרשת אף יותר. יש לזכור כי מטרת יועץ האיטום היא לחקור את מקורות חדירת הרטיבות ולהתוות דרך מדויקת לפתירתם, דבר שלא מתבצע בהכרח על ידי עובדי איטום, לפחות לא באופן פרטני.

     לכן, ההמלצה החד משמעית שלנו היא לפנות ליועץ איטום מקצועי או לחברת איטום המעיקה גם שירות ייעוץ איטום, לפני תחילת ביצוע העבודה. קחו בחשבון כי במקרים מורכבים, יהיה צורך בליווי מקצועי של יועץ האיטום לכל אורך תהליך ביצוע העבודה.

מציג תגובה משורשרת 1
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.