שאלה – למה בכלל צריך לזפת את הגג?

תשובה – זיפות גגות היא עבודת איטום הכרחית שנערכת כדי להכין את ביתכם לחורף. גג שאינו אטום כראוי יכול לדלוף ולגרום לנזקים כתוצרה מנזילות. למעשה, מדובר בעבודת תחזוקה שוטפת וחיונית שמאפשרת לחסוך הוצאות עתידיות על תיקון נזקים. עם זאת, מומלץ לפנות ליועץ איטום כדי לעשות זאת בהצלחה.

שאלה – למי כדאי לפנות לצורך זיפות גגות?

תשובה – לצורך זיפות גגות קוראים לבעל המקצוע בתחום זה שנקרא זפת. עם זאת, חשוב לזכור שזיפות גגות היא לא האופציה היחידה בתחום איטום גגות- מה שאומר שחייבים לפנות ליועץ איטום מוסמך ומנוסה. רק הוא יידע להמליץ על האיטום המתאים לגג שלכם בהתאם לייחודיות של הבניין שלכם. למשל, יש גגות שעדיף לאטום אותם באמצעות יריעות ביטומניות או בטכניקה של איטום בהתזה – מה שהופך את הזיפות למיותר.

שאלה – אמרו לי שאיטום גגות בזפת זה כבר לא איכותי. זה נכון?

תשובה – אמנם יש היום טכניקות חדישות יותר לאיטום גגות, אבל גם הזיפות היא עדיין אופציה אפשרית. זיפות גגות איכותי מצריך בעל מקצוע מיומן, מנוסה ובעל ידע וזה ממש לא משהו שאפשר לעשות לבד.

עם זאת, מומלץ לפנות ליועץ איטום כדי להתאים לגג שלכם את האיטום הנכון. למשל, יריעות ביטומניות (שיטה שמתאימה לגגות מרוצפים, לגגות בטון או בטקל) או איטום בהתזה (שיטה שמתאימה לגגות שלא דורכים עליהם). לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה ובעיה אחת שמשותפת לשתיהן – גג שנאטם באמצעות שיטה אחת לא יוכל להיאטם בעתיד באמצעות שיטה אחרת.

שאלה – זיפתו לי את הגג בזול והכל נראה מצוין אבל לא העניקו לי אחריות. זה בסדר?

תשובה – זיפות גגות כמו כל פעולת איטום אחרת חייבת לכלול אחריות על העבודה. קבלן איטום שאינו מעניק אחריות על עבודתו הוא לא רק חאפר, אלא גם מסכן אתכם ואת הנכס שלכם ויכול לגרום לנזקים כמו נזילות (למשל בגלל עבודה לא איכותית, חומרים לא תקניים ועוד). אני ממליץ לפנות ליועץ איטום לצורך קבלת חוות דעת בנושא שיש לה תוקף משפטי.