שאלה – חברים אמרו לי שלא כדאי לעשות זיפות גגות כי החורף הישראלי הוא בדיחה. הם צודקים?

תשובה – אמנם החורף הישראלי הוא מתון בהשוואה לחורפים במקומות אחרים בעולם, אבל לעיתים די בטיפת גשם אחת כדי לגרום לנזילה ולנזקים גדולים שתיקונם עולה הון. המשמעות היא שזיפות גגות הוא לא רק פעולה הכרחית וחיונית, אלא מדובר בפעולת תחזוקה שהיא בגדר חובה. עם זאת, כיום יש חלופות שונות לזיפות גגות לצורך איטום – לכן אני ממליץ לפנות ליועץ איטום שייבצע ייעוץ איטום מקצועי ויבחר בין האפשרויות השונות, כלומר יחליט האם בכלל כדאי לזפת את הגג או לעשות עבודת איטום אחרת.

שאלה – ראיתי באינטרנט שזיפות גגות הוא ממש זול ביחס לחלופות. האם זה אומר שהוא גם פחות איכותי?

תשובה – זיפות גגות אמנם זול יותר יחסית לאפשרויות אחרות בתחום איטום הגגות (למשל שימוש ביריעות ביטומניות או באיטום בהתזה), אבל המחיר לא אומר בשום אופן שהוא איכותי פחות. סוג האיטום נקבע לפי המאפיינים הייחודיים של כל בניין – מה שאומר שלכל בניין מתאימה שיטת איטום אחרת. אם אתם רוצים להיות בטוחים מעל לכל ספק – פנו ליועץ איטום מקצועי שיעזור לכם להחליט בין האפשרויות ולדעת מי מהן מתאימה לגג שלכם.

במידה ואתם בוחרים בזיפות (לאחר המלצתו של יועץ האיטום) אל תתפשרו על פחות מאשר הטוב ביותר, כלומר פנו לבעל מקצוע מנוסה ומיומן שעושה שימוש בחומרים ובציוד שהם איכותיים.

שאלה – כדאי לי לבקש אחריות על עבודת זיפות בגג שלי?

תשובה – בוודאי. זיפות גגות היא עבודת איטום מקצועית כמו כל עבודת איטום אחרת – מה שאומר שאתם זכאים לקבל אחריות כדי להיות בטוחים שהעבודה נעשה במקצועיות, כלומר הגג שלכם זופת באמצעות החומרים הכי איכותיים שיש. יתרה מזאת – קבלן איטום שאינו מעניק אחריות על עבודתו ומסתפק במילים " יהיה בסדר" הוא מסוכן, הן לכם, הן לרכוש שלכם והן לכיס שלכם. זיפות לא מקצועי מעלה את הסיכויים שיהיו לכם נזילות בעתיד שתיקונן יעלה כסף רב, בעיקר בגלל שמגלים אותן רק אחרי זמן רב.